GUVERCİNİN 10 RİCASI

Konusu 'Güvercin ve Kültür' forumundadır ve ZEYNAL YÖRÜK tarafından 25 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

GUVERCİNİN 10 RİCASI

Sevgili GÜVERCİNseverler kuşlarımız eğer konuşabilseydi bize herhalde şöyle seslenirlerdi ;

1- Benim hayatım 10 ile 12 yıl sürer.Beni beslemeye başlamadan önce iyi düşün.
    2- Bana senin benden istediklerini anlayabileceğim süre tanı.
    3- Benim içimde güven duygusu uyandır. Ben bununla yaşarım ve uçarım.
    4- Bana hiçbir zaman uzun süreli darılma ve beni cezalandırmak için bir yere kapatma. Senin hayatında iş, eğlence ve arkadaşların var.Benim hayatımda eşim,kümesim ve sen varsın.
    5- Arada sırada benimle konuş.Sözlerini anlamasamda bana yönelttiğin sesinin tonunu anlarım.
    6- Bana daima nasıl davranılması gerektiğini bil.Yem vermezsen yiyemem, su vermezsen içemem.Unutmaki beni beslemeye karar verdiğinde ihtiyaçlarımıda karşılamayı göze almıştın.
    7- Bana vurma, çok canım yansa bile benim sesim çıkmaz.Benim seni gagalamadığımı düşün.
    8- Bana "isteksiz, tembel, uçmuyor, işe yaramaz" diye kızmadan önce düşün.Belki yediğim yem dokunmuştur.Belki susuz kalmışımdır.Belkide güneşin altında uzun süre kalmış, sıcaktan halim kalmamıştır.
    9- Yaşlandığım zaman beni elden çıkartma birgün sende yaşlanacaksın.
    10- Her zor anımda (Hastalık,yaralanma,yaşlanma vs.) yanımda ol. " Benim için kaldırmaz " veya " Ben görmeden yok edin" deme.Benim sorumluluğumu taşıdığını unutma.Benim için herşey eşim, kümesim ve sensin.Çünkü herşey seninle daha kolay.

Ne dersiniz güvercin dostları çokta haksız sayılmazlar değilmi?

alıntıdır......

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

eline sağlık aslında çok şeyde istememiş :D

3. hacibes

hacibes New Member Üye

10 numara bir paylasim olmus yuregine ellerine bilgisayarina saglik :D

Sayfayı Paylaş