Gercekten Güvercin Yetiştirmeyi Biliyormuyuz..??

Konusu 'Üretim, Verimlilik, Yöntemler' forumundadır ve kusbas tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. kusbas

kusbas New Member Üye

GERÇEKTEN GÜVERÇİN YETİŞTİRMEYİ BİLİYORMUYUZ SORUSUNU SORMAK İHTİYAÇI HİSSETTİM SEBEPLERİNDEN BİR KAÇINI SAYACAĞIM.SİTEYİ GEZERKEN ARKADAŞLARIN YAZDIKLARINDAN YOLA CIKARAK YAZIYORUM AMA NORMAL ETRAFIMIZDAKİ KUŞÇULARDA ZATEN BÖYLE NEDEN KELEBEK SEVİYORSAK KÜMESİMİZDE KELEBEK KADAR BAŞKA KUŞLARDA VAR.YADA TAKLA KUŞU YETİŞTİRİKEN NEDEN KÜMESİMİZDE BANGO BASKA VAR.AYNİ KÜMES İÇİNDE MARDİN IRKLARIMIZ BİLE BİRBİRENE KARIŞIK ŞEKİLDE KUŞLARIN SAFKANLIĞI BOZULMASIN DİYE YAZAN ARKADAŞLARIN BİLE COĞUNUN KÜMESİNDE KARIŞIKTIR EMİNİM HEPSİ DEMİYORUM.HASTA AYIRMA KÜMESİ SADECE 100 DE 5 İMİZDE VAR. İLAÇ KULLANIMI 100 DE 1İMİZDE VAR VE HEPİMİZ HAYVAN SEVMEYEN KUŞLARI SEVMEZ DİYORUZ AMA BİR KEDİ KUŞUMUZU YEDİĞİNDE ELİMİZDEN GELSE KEDİNİN TARİHİN SAYFALARINDAKİ YERİNİ ALMASINI SAĞLIYORUZ.100 DE 90 NIMIZ KUŞUMUZUN HASTA OLDUĞUNU BİLEREK BAŞKA KUŞÇUYA SATIYORUZ.BAŞKA KÜMESTEKİ KUŞLARIN HASTA OLMASINA İZİN VERİYORUZ.VE GENELİMİZ KENDİ DOĞRULARIMIZI GERÇEKTEN DOĞRU KABUL EDEREK DOĞRU OLAN GERÇEK YARUMLARA BİLE İTİRAZ EDİYORUZ.YADA BİLMEDİĞİMİZDEN DOĞRU OLMAYAN YORUMLARA ABİ SÜPER ANLATMIŞSIN DİYEREK ELİNE SAĞLIK DİYORUZ.VE HATTA HAYVANLARI KAPESİTESİNDEN DAHA AZ BİR ALANA SIKIŞTIRIYORUZ VE BU BENİM KÜMESİM BEĞENDİNİZMİ SORUSUNA YALAN OLARAK SÜPER KARDEŞ GÜLE GÜLE BESLE YAZIYORUZ.PEKİ BİZ BU YETİŞTİRİCİLİKTEN KUŞ SEVGİSİNDEN BAHSEDERKENHAYVANLARA DOĞANNIN VERDİĞİ NİMETLERİ VERİYORMUYUZ.HAYIR VERMİYORUZ.PEKİ SİZ GÜVERCİN SEVER ARKADAŞLARA SORUYORUM BİZ GERÇEKTEN GÜVERCİN YETİŞTİRMEYİ BİLİYORMUYUZ.VE BURDA BANA KATILDIĞINIZ VE KATILMADIĞINIZ NOKTALARI EKLEYECEGİNİZ HUSULARI MÜMKÜNSE CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.

BİRDE BİR VİDEO SEYRETTİM KUŞUN İNİŞ ANI CEKİLMİŞ VİDEOYA KUŞUN KAPAMA İSTİKAMETİNE DOĞRU O KADAR SERT RÜZGAR ESİYORKİ HAYVAN İNMEK İÇİN SAYISIZ CABA VE TAKLA ATIYOR NERDEN ANLADINIZ DERSENİZ VİDEODA HAYVANIN KANAT SESİNDEN COK RÜZGARIN SESİ DUYULUYOR.PEKİ BİZ NEDEN BAŞKALARINI KANDIRMAYA CALIŞIYORUZ ASIL KANDIRDIĞIMIZ KENDİMİZ DEĞİLMİYİZ. İYİ KUŞ BESLİYEMİYORSAN İYİ YETİŞTİRİCİ OLMADIĞIMIZDAN DEĞİLMİ?

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

valla kardeş tabi söylediklerinin çoğu doğru ancak açılan konulara tabiki güzel mesajlar yazmak zorundayız çünkü kimseyi rencide etmeye hakkımız yok bize göre iyi olmayan o kümes veya kuş sahibine göre güzeldir biz begenmek zorunda degiliz tabi ğüzelmiş süpermiş die mesaj yazmaya mecburda degiliz ama hem kalp kırmamak hemde forum huzurunu bozmamak için teşekkür ediyoruz bize yakışanda budur
    hasta kuşu başkasına satmaya gelince ben hiç öle bişey yapmadım yapmamda yapanlar kendisi meshuldür benim içim rahat.
    kuşlarımın hasta bölmesi var ilaçlarıda var ama ilaç herzaman kar etmiyor tabiki
    yemlerine gelince benden daha çeşitli yiyorlar ve kümesimde bir tek çift dahi birbirinden ayrı ırkla eşleştirilmiş kuş yoktur olmazda en çok karşı oldugum kuşların ırkının bozulmasıdır..
    mutlaka söylediklerini yapanlar vardır olmasa ortalık bukadar ne cins oldugu belli olmayan cinslerle dolmazdı
    SAYGILAR..

urfalıserhat63 bunu beğendi.
  3. kusbas

kusbas New Member Üye

fallahi ben cok yerde gördumm kuslarin hepsinin bir arada tutulmasi uzerine kuslar farkli cinsleriyle ciftlesip uruyorlar bu nedenle ortalıkta saglam kus kalmıo ben kendim gördugume söyluorum ama kar etmior simdi herkes uretici ama saglam uretici olmak şart bence ..

4. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

PEKİ SEN BU YAZDIKLARINI UYGULUYORMUSUN
    DEDİĞİN OLAYIN ÖNÜNE GEÇMEK MİMKÜN DEĞİL.

urfalıserhat63 bunu beğendi.
  5. kusbas

kusbas New Member Üye

ben taklaci besliorum uygun olani uygun sekilde ciftlestiriorum uygun olmayani ise ya uygun bulurum yada uygun es birinde varsa ona veririm ..

6. hacibes

hacibes New Member Üye

paylasim icin tesekkürler

7. müslüm

müslüm Member Üye

yani öyle ama ne yaparsınızzzz

Sayfayı Paylaş