G.Saray'ın yeni başkanı Ünal Aysal

Konusu 'Spor genel' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 15 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda rekor bir oy alarak kulübün 34. başkanı olan Ünal Aysal, çok büyük bir şerefe nail olduğunu söyledi.

Oy sayımının ardından teşekkür konuşması için kürsüye gelen Ünal Aysal, ''Bugün senelerimi verdiğim bu camiada çok büyük bir şerefe nail oldum. Bunun için hepinize teker teker teşekkür etmek istiyorum. Galatasarayımızın bugün bize her zamankinden fazla ihtiyacı olduğu açık. Bunu birlikte, beraberce, uygarca ve uzlaşma içinde yapmak zorundayız. Bunu başaracağız'' dedi.

Bunun bir bayrak yarışı olduğunun altını çizen Aysal, ''Bir asrı geçmiş dönemden beri bayrağı devrederek Galatasaray'ı bugünlere getiren bir süreçtir bu. Ben 34. başkan olacağım. Biz de görevimizi yerine getireceğiz. Bugün özel bir gün, çünkü bize teveccüh büyük oldu. Bu, bize büyük bir güç verdiği kadar çok büyük bir sorumluluk da yükledi. Bunun bilinci içinde çalışacağız'' ifadelerini kullandı.

Adnan Polat yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Aysal, yine rakipleri Mehmet Helvacı ile Turgay Kıran'a da teşekkürlerini iletti.

Aysal ayrıca, ''Tek vaadim var. Başarı, başarı, başarı...'' diyerek sözlerinin tamamladı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan Aysal, kendilerinden önce kulübe hizmet etmiş yöneticilerle birlikte el ele çalışacaklarını belirtti.

Aysal, daha sonra bayrağı sonrakilere bırakacaklarını belirterek, ''Galatasaray köklü bir kulüptür. Burası demokrasinin mabedi olan yerdir. Bu, benim için en önemli güçtür. Galatasaray'ı hem saha içinde, hem saha dışında en iyi şekilde temsil edeceğiz'' dedi.

Ünal Aysal, Galatasaray Lisesi'ndeki öğrenciliği döneminde kulüp başkanı olabileceğini düşünüp düşünmediği yönündeki soru üzerine, ''Bu koridorlarda 8 yılım geçti. Ancak başkan olacağım hatrımdan geçmedi. Galatasaray Başkanlığı bambaşka bir dünya. Umarım camiaya hayırlı oluruz'' diye konuştu.

Bu akşamdan itibaren çalışmalara başlayacaklarını dile getiren Aysal, şunları kaydetti:

''Mazbata almaya geçecek kadar süre içinde de durmadan çalışacağız. Mazbata almadığımız için veremediğimiz karar süreçlerini hızlandıracağız. Teknik direktör seçimi ve futbolcu seçimini en iyi şekilde değerlendirerek sonuca ulaştıracağız. Eski başkan Adnan Polat ile bir araya geleceğiz. Ben onun halefeyim. O benim eski dostum. Hepimiz arkadaşız. En güvendiğim destekçim Adnan Polat olacaktır. Muhakkak ona her konuda danışacağım.''

Ünal Aysal, taraftarların netice beklediğini bildiğini vurgulayarak, ''Yeterince basın önünde oldum. Artık basının önünde değil makine dairesinde oturup görevimi yapacağım. Taraftarlarımızın da başını önüne eğdirmeyeceğim, bu sözü verdim'' dedi.

2. Supervisor

Supervisor Member Yönetim Üyesi

Umarım Galatasaray'a hayırlı olur yeni başkanımız.

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

inş apocan

Sayfayı Paylaş