Güvercinler UÇmuor Kafayı Yicem Nolur Yardım

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve emre110 tarafından 23 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. emre110

emre110 Member Üye

sa arkadaşlar bn güvercin aldım 2 baska 3 arap felan arkadaşlar bu kuşları uçuruyorum ama az bişey uçup dama konuorlar bir tane çakmaklım var o gayet iyi uçuor ama kuşlar onun peşine takılmıor kuş tek uçuor sonra bango var onuda salıorum 2 si gayet iyi ama digerleri dama konuor bide baska olucak nasıl uçurabilirim bunları lütfen yardım edin arkadaşlar Atıorum direk karşı çatıya gidior çatıyla aynı neredeyse evin boyu lütfen taktik verin hergün uygulayacagım ona göre uçuruyum tek umudum bu forum

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

ucmayan ve ucan kusların resimlerini siteye at bu konuya bakayım bi arap dediklerin taklacı arapmı düz arapmı

3. emre110

emre110 Member Üye

kardo resim atamam ama uan kuşlarım çakmaklı taklacı ve bango var arap dediklerimde 2si düz 1i taklacı sonra baska var bu kadar kardo senin yaptıgın yemleme şekli veya uçurma şekli varsa anlatırmısın bende yapayım

4. guvercinurfa

taklacı ile bango filo bir ucmaz kardeşim öncelikle bunu bir cöz ayrı ayrı ucur. biz filo ucuruyoruz sabah ve aksam ucuruyoruz önce ucurruz sonra yemleriz ucura ucura zamanla performans artar zaten ucum bittikten 30 dakika sonra yem su verir kümese koyarız bu kıs ıcın gecerli yaz aylarında aksamdan aksama yemleriz cünkü biz kırpıyoruz kırpıkken kilo almasınlar diye iki kez yemlemeyiz. yazın kus ucurmayız kısın ise sabah ucurur indirir dinlendirir yemler kümese koyarız sonra aksam gelir ucurur yemler içeri koyarız ucum tekniklerine gelince herkesin kendine göre sistemleri var sen kuslarını sıkmadan ucur yavas yavas sökerler ama bango taklacı bir arada ucmaz ucsa bile ayrı telden çalırlar.

5. emre110

emre110 Member Üye

peki kardeşim benim yavrulu güvercinlerim var onları nasıl yemlemeliyim vede taklacı kuşumla birlikte baska arap felan uçuruorum uçarmı öle birde kardeşim bangoyla baskayı arapları falan uçursam olurmu arapların 2si taklacı 3ü düz olurmu öle ? BİRDE KARDO SABAH KAÇTA VE AKŞAM KAÇTA UÇURMAM LAZIM BİRDE aga bu kuşlar indigi zaman kümese sokamıyorum saga sola kaçıolar uçuolar bunları nasıl sokabilirim bu sorularımı cevaplarsan çok sevinirim aga

Last edited: 25 Temmuz 2015
  6. fener63

fener63 Member Üye

taklacı ayrı diğerlerini ayrı uçur. çiftli kuşları sabah akşam yemle. içeri girmeleri için önce karnını doyurman gerek yani yem saatini bilirlerse içeride sokarsın sıkıntı olmaz

7. emre110

emre110 Member Üye

BİRDE AGA BU KUŞLARI GÜNDE KAÇ SAAT DIŞARIDA BIRAKIYIM

8. fener63

fener63 Member Üye

kedi gelmediği sürece yada yırtıcı kuşlar bırakabilirsin sıkıntı yok cok gezmeleri dışarda evi daha iyi bilmelerini saglar

9. emre110

emre110 Member Üye

kardo birde bende birtane kuş var kuşu atıorum havaya uuor takla atıo tak yere düşüor birde yem yerkene tam tutturamıor yemi 2-3 defa denior sonra yiyebilior birde kuş kafasını ok geri getirior arada öle gezio bu kuşun sorunu ne dir

10. guvercinurfa

o kus büyük ihtimal çarpıklık geçirmiş yada geçirecektir resim video varsa yükle bakalım daha net bişeler söyleriz o dedigi yem alamama kafayı geri cekme sallabaş belirtisidir hastalıktır

11. emre110

emre110 Member Üye

şua video resim atmam mümkün deil ama çarpıklık nedir?ve sallabaşın dogal yöntemi varmı illa ilaçmı kullanmak gerek ve hangi ilaçları kullanmalıyız ve fiyatı nedir lütfen yardım güvercin güzel kanat sesi falan fena yardım birde sallabaşta başı aşşagıda olmuormu benimkinin geride?

12. guvercinurfa

sallabaş titrebaş dönbaş diyorlar fark etmiyor sonuc olarak boyundan gelen hastalık bazısı kafa titrer bazısı kafayı dönderir bazısı geri ceker belki kusun baska sorunu vardır görmeden bişe diyemem. salmotyson damla al 10 15 lira günde bir damla ver yada salmomix toz 2 litreye 1 poşet. paketi 5 lira . ilac kullanman şart cünkü sallabaşlar bulasıcıdır taşıyıcıdır ilacla önlem almak zorundasın ama yine diyorum görmeden o kus sallabaşmı diyemem ama yazdıkların onun belirtisi gibi. dogal yöntem uygulayan var ama sonuc alamayanda cok sana dogal yöntem sudur git yap derim kus sallabaş degilse eziyet edersin cünkü bazıları var sallabaşı boyun tüyü yolma kuyruk yolma dil altına jilet atma gibi insanlık dışı işe yaramayan bir çok sacmalık yapıyor ve buna dogal yöntem diyorlar. dogal olarak en basit tedavi bana göre kanat kırpmak düz yerde yemlemek düz yerde su vermek tırmana bilecegi hiç bir yer olmaması mesela 1 metrelik kutu içinde yada düz bir balkonda bakmak vitamin takviyesi ve 2 günde bir diş sarımsak 20 günde sonuç veriyor ama kesin düzelme tam olmuyor eskisinden iyi oluyor ama taşıyıcı olarak kalıyor.

13. emre110

emre110 Member Üye

peki ben bu kuşu damızlıga ayırsam yavrulara bakarmı bu halde kuş 1 aydır bende ama güvercinlere bulaşmadı?adam dedi bu stres geçirmiş dogrumudur sizce?

14. fener63

fener63 Member Üye

damızlk olur

15. guvercinurfa

stresten sallabas olmaz sallabas virustür ishalle baslar bu kuscular cogu malını satmak için yalan söyler damızlık olurmu olabilir kafasını cok döndermiyor cekmiyorsa olabilir

16. emre110

emre110 Member Üye

peki bide bende dumanlı var kuş taklacı ama ne takla atıo ne kanattan ses çıkıo ne uçuyo kuşu atıorum havaya uçuyor ama 5-10 sn sonra kanat çırpmayı bırakıo sonra bida kanat çırpıo sonra çırpmıo takla atıcak gibi oluo kuşun ne sorunu olabilir diger güvercinlerim gayet ii ama bu kanat bile çırpmıo yaşlı olabilirmi acaba kuş baya kalıplı bide kümeste herkesi dövüo kuşlar yuvalıgından çıkamıor :D ne yapmam lazım

17. guvercinurfa

o kus ya oyun yapmasını takla atmasını sökmemiştir yada hamdır kanat sürekli cırpmak zorunda degil bazı kuslar 2 kanat çırpar sonra kendiniz süzülerek bırakır öyle ucar her kuşun uçuşu farklıdır. herkesle kavga ediyorsa ona sabit bir yuvalığa alıştır kendisine ait dişisi ile beraber kalacagı kümes içerisinde yuvalıgı olsun yer tuttumu kavgayı keser

18. emre110

emre110 Member Üye

nasıl sökebilirim ?

19. guvercinurfa

uçurarak sökersin zamanla düzelir ilk başlar bişe bekleme

Sayfayı Paylaş