Güvercinler barış için kanat çırpacak

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve serhanbelli tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 21 Eylül günü gökyüzüne salıverilecek olan güvercinler özgürlük uçuşu için kanat çırptılar. İskenderun-Arsuz yolu üzerinde İSOS Otel bitişiğinde bulunan tesislerde yetiştirilen İskenderun güvercini başta olmak üzere değişik cins güvercinlerinden oluşan 800 adet güvercin, gökyüzünde kanatlanarak adeta vals yaptılar.
    Gökyüzünde adeta süzülen rengarenk güvercinlerin arasında en çok dikkati çeken ise İskenderun güvercini oldu. Uzun bacakları, iri gagası ve kırmızı gözleriyle adeta göz kamaştıran İskenderun Güvercini’ni dünyaya tanıtmak için çaba sarf ettiklerini söyleyen İTSO Genel Sekreteri Halil İbrahim Kocadölü, 21 Eylül günü gökyüzüne aynı anda en fazla güvercin bırakarak bir dünya rekoru kırmaya hazırlandıklarını söyledi. İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu da İskenderun’un tanıtımı ve İskenderun Güvercini’nin adını dünyaya duyurmak için ellerinden gelen tüm imkanları kullandıklarını belirterek, “Önümüzdeki hafta gerçekleştireceğimiz bu etkinlikle dünya barışına katkı sağlayacağız ve İskenderun Güvercini’nin adını da tüm dünyaya duyurmuş olacağız. Böylece İskenderun denince akla ilk gelen şey İskenderun Güvercini olacak” dedi.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

gü<el bir organizasyon ama kusları yakalanır bence.

3. serhanbelli

bir bildiği vardır ibrahim bey'in :D

4. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

bencede ama döktügü kusların bazısına bakıyorum da cogu iri kus 800 de evibuluyorsa helal olsun:D

5. serhanbelli

müsait bir zamanda gidip bu kuşları yerinde görecem bakalım nasıllarmış :D

Sayfayı Paylaş