GÜVERCİN VEBASI

Konusu 'Hastalıklar, Salgınlar' forumundadır ve safi6003 tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. safi6003

safi6003 New Member Üye

İyi günler 1 haftadır kuşlarımda yoğun bir şekilde hastalık görünüyor ve şimdiden 30-40 arası kuşumu kaybettim.İlaç takviyesi yaptım ancak hala ölümler devam ediyor.Mümkünse bana yardım edermisiniz.Ne yapmam gerekir acaba.Teşekkürler...

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

kardeş ölüm belirtileri neler mesela gözde sulanmamı var agızda çicekmi var yani kısacası neden ölüyorlar ve öldüklerinde ne gibi davranışda bulunuyorlar çünkü yaz aylarında kuşlar genelde burun akıntısı,agızda sarı iltihap lekeleri,gözde sulanma,zehirli ıshalden ölürler.sen dışkılarını kontrol etbi ve agızlarına bak ona göre bize yaz belirtileri sana ilac önerelim

3. safi6003

safi6003 New Member Üye

İlginiz için teşekkür ederim.Ölen kuşların dışkıları yeşil renkte ve kursaklarında su toplanıyor ve kursakları şişiyor.Kursaklarındaki su toplanmasından dolayıda ağızda akıntı var.

4. guvercinurfa

kardeş vereceğim linkte çeşitli ilac isimleri var ve kullanım şekilleri var ordan belirtilere göre bulabildigini alabilirsin.ishal olması genelde çok su içmedendir.kursagın su toplaması hazimsizik oldugundan sanıyorum yaz ayları kusları çok su içer ve kursak su toplar bu sefe yem yiyemez agızda kusma veya sarımsı lekeler olur dışkısı yeşildir bizimde başımızda bendede bu yıl çok öldü ven rondozol kullandım biraz iyi geldi.
    buyur link
    http://www.guvercinurfa.com/showthread.php?tid=210

5. safi6003

safi6003 New Member Üye

ilginiz için çok teşekkür ederim hemen inceleyeceğim.

6. guvercinurfa

ben teşekkür ederim kardeş

7. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

aynı belirtilerden geçen yaz bende çok kuş kaybettim orni mix ve orni tab kullandım birde elma sirkesiyle beraber sularına bir ilaç koymuştum şimdi ismini hatırlayamadım faydası olur ilaç duruyorsa kısa zamanda ismini yazarım geçmiş olsun

8. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

wallla aynı derten bende muzdarıbım... drduk yere nasıl oluyor bılmıyorum

Sayfayı Paylaş