Eski Alman Mısırlısı / Old German Owl

Konusu 'Yabancı ırklar,Dünyadan güvercinler' forumundadır ve mustafavilgen tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Eski Alman Mısırlısı,( Alman Baykuşu olarakta bilinir) kısa yüzlü Alman Shield mısırlısının atasıdır. Cins 1956 yılında Almanya'da tanınmış, ilk resmi uluslararası standartı 1999 yılında Amerika Ulusal Güvercin Birliği tarafından kabul edilmiştir. Orta boylu, karakteristik yapılı, sevimli, nazik ve aktif bir güvercindir. Cinsin ve neredeyse yuvarlak kafası, kısa bir gagası vardır, göğsü bol güllü olanları makbuldür, kanat kapakları düzgün ve kesme olanları tercih edilir. Mavi, küllü kırmızı, resesif kırmızı, kahverengi, kırmızı, kahverengi, çakmaklı, siyah ve beyaz olanları mevcuttur. Gövde rengi tek beyazdır. Resimler alıntıdır.

[hr]

2. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Güzel kuşlar bilgiler ve paylaşım için tşkler...

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

güzel kuşlar saolun mustafa bey konuyu yabancı ırklara taşıyorum

4. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Ben teşekkür ederim arkadaşlar, en güzelleri sizlerin, bizlerin olsun, Teşekkür ederim Fehmi Kardeş, konuyu buraya almakla iyi etmişsin. Senin olayda bir gelişme oldumu çok merak ediyorum.

5. hasan63urfa

hasan63urfa New Member Üye

mustafa bey türk mısırılarına çok benziyorlar ellerinize ve emeğinize sağlık.birbirinden güzel kuşlar eklemişsiniz.allah cc zevkinizin tadını aldırsın.iyi günlerde sağlıcakla besleyiniz.paylaşım için çok teşekkürler.saygı ve hürmetlerimle....

6. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

kuşların çok guzel tuyunce hayrını ğör saygılar...

Sayfayı Paylaş