dolapçı ve 9 kusurlu hareket

Konusu 'Dönücü Irklar' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

1- Oturma veya g.tleme: En kolay tanınan, tespit edilen harekettir. En kolayı kuşu eşiyle bahçede veya terasta serbest bıraksanız yada uçursanız eğer çiftleşme de olduysa ve kanda varsa kanat çatlatıp oturacaktır.

2- Kanırma veya belkırma: Oturma hareketinin yarısı denilebilir, adı üstünde.

3- Sarak: Uçan kuşun nizami olmayan makara hareketine benzer bir döngü içine girmesi.

4- Makara: Nizami makara hareketine yakın bir döngü sergilenmesi.

5- Kayık: Belirgin bir şekilde ve uzunca süre kayıkta gezerler.

6- Kilit: Uçmakta olan kuş oyuna girer ve birden fişi çekilmişçesine olduğu pozisyonda donar, bazıları düşer.

7- Pervane: Kanat açık veya yarı açık veya biri yarı açık vaziyette kuşun karın üstüne kendi ekseninde ve yalpalayarak çok ağır devirle takılmış gibi uzun metrajlı gelmesi, bazısı düşer.

8- Dik dönme: Kuş uçarken birden yukarı doğru tırmanmaya başlar ve tekrar geldiği istikamete doğru geri dönmek ister ancak başaramaz gibi bir bocalama izlettirir.

9- Tutulma: Çevrenizde başka kuşçu varsa selanikleri çok zor uçurursunuz

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

walla hiç beslemedim ama yazılar kusurladan heç bişey anlamadım sanırım o ırkı hiç beslemedigimdendir

3. ibo

ibo Active Member Üye

RE: dolapçı ve 9 kusurlu hareket

değerli paylaşımın için teşekkürler

4. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

RE: dolapçı ve 9 kusurlu hareket

bilgiler için teşekkürler

Sayfayı Paylaş