DoganBeq ile güvercin röportajımız

Konusu 'Kuşçu Röportajları' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Öncelikle sizi tanıyalım doğan bey

Ben şanlıurfa merkezden ibrahim dogan 1986 şanlıurfa merkez dogumluyum esnafım

Kaç yıldır güvercin besliyorsunuz?

10 11 yıldır besliyorum

Güvercin beslemenize ne sebep oldu ve güvercin beslemek sizin için nasıl bir duygu?

Aslında güvercn beslemeye tesadüfi başladım güvercin beslemezden önce tavuk horoz falan besliyodum bahcemde birgün arkadaşıma misafirlige gittigimde bakdım arkadaşım evin terasında güvercin besliyordu hoş beş sohbet ettiksen sonra bana bir çift güvercin hediye etti ve öylece güvercine başlamış oldum ve şöyle söyleye bilirim güvercin sevdasının yerini hiç birşey tutmuyo çok hayvan besledim ama güvercin sevgisi tarif edilemez br sevgidir

Beslediğiniz güvercin ırklarını bize sayarmısınız kaç çeşit güvercin besliyorsunuz ve hangi ırk güvercinler elinizde mevcut?

Bir çok ırk besledim süs kuşu olsun taklaça köme kuşu falan besledim ve beni encok tatmin eden ırk filokuşu yani köme kuşu ve
    şu an elimde mevcut olan ırk ispir ve kırma posta var

Güvercin beslemek sizin için bir hobimi yoksa ticaretmi?

Güvercin beslemek kesinlikle benim için tiCari yön degildir ve hiç bir zaman aklıma öyle bir şey gelmemişdir aslına hobi demekte yanlışdır kendi düşünceme göre güvercin beslemek bir tutku benim için hayatımda olmazsa olmazdır tarifi mümkün degil yani

Kendinize özgün bir güvercin besleme yöntemi varmı varsa yönteminizi bizimle paylaşırmısınız?

Kendime göre ilk güvercin sevdasına başladıgımda bir yöntemim yoktu ve bazı abileri örnek aliyodum lakin güvercin beslemeyi profesonel şekilde örendikden sonra bazı şeyler yetersiz kaldı ve kendi yöntemlerimi yapmaya başladım bu yöntemler köme ve filo kuşu egitimi üzerinedir yani güvercin egitimidir açıkçası egitim şeklini açıklamak istemiyorum neden diyeçek olursanız malum köme kuşu karışma kuşudur ve rakiplerim yöntemimi bilmemeleri lazımki rakiplerime havada başedebilim Gülümseme

Sanal alemdeki güvercin web sitelerini nasıl buluyorsunuz yeterlimi yeterli değilse yeterli olabilmesi için siz ne düşünüyorsunuz? Sitemizi nasıl buluyorsunuz?

Açıkçası güvercin sanal alemine ilk başlayanlardan biri olarak şunu söyleye bilirim 2001 yılında bir güvercin sitesi kuruldu ve orda bazı dostluklar edindim tabi bilgide edindim bilmedigim şeyleri öğrendim faydalı oldu ama zaman geçdikte siteler çogaldı ve bir çok insan menfaata çevirdir güvercin sevgisini bu olayları gördükten sonra sanal güvercin sitelerinden soğumaya başladım ve sonra fehmi ateş kardeşimle tanışdım ve bir projesi vardi güvercinler için ve oturup bu projeyi faliyete koyduk ve şu an binlerce üye ve binlerce aydınlatıcı konu ve paylaşımla sitemiz faliyette ve devam olaçakdır allahın izni ile

Güvercin besleyenlerin kötü anılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aslında güvercin beslemek hiç bir kötü yanı yoktur ama bazı insanlar bu güzel yanı istismar ederek ne yazikki sanki bir çüzdanlıymış gibi kötü gösteriyolar benim düşünceme göre işle hobiyi bir tutan insanlardan kaynaklanıyo bir çok kişi biliyorum işe gitmiyo güvercinler tüm günün öldürüyo buda tabi dişardan insanlara çok iyi bir örnek olmu bu yüzden herzaman söylerim işle güvercibi bir tutmamak lazım

Kendinize örnek aldığınız bir güvercin ustası varmı yoksa kendi yolunuzdamı ilerliyorsunuz?

Az öncede belirtiğim gibi bu güvercin sevdasına baş koyarken örnek aldıgım insanlar vardı ama şu an örnek ala bileceğim kimse yok
    ve kendi yolumda bilgilerimle emin adımlarla ilerliyorum

Etrafdan duyuyoruz güvercin hırsızlıkları oluyormuş bu konuda düşünceniz nelerdir. Bir emeği çalmak ne kadar doğru be hiç güvercinleriniz çalındımı?

Güvercin hırsızları iki defa güvercinlerimi çaldı açıkçası maddi yönden insanı üzmesede manevi yönden açıkça insan çok üzülüyor yıllarca emek ver ve birgün bakıyosunuz hepsi gitmiş açıkçası güvercin hırsızların cezasını yeterli bulmuyorum devletimiz bu yönde daha katı kurallar koymalı bence

Güvercin dışında başka hayvanlarda besliyormusunuz besliyorsanız neler olduğunu bizimle paylaşırmısınız?

Güvercin dişinda balık besliyorum şu an ileride bekçi köpegi beslemek gibi bir düşüncem var ama ne yazıkki apartmanda olduğum için bu düşüncemi ertelemek zorundayım

Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim

2. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

kırve paylaşım için teşekkürler...

3. furkanahmet

furkanahmet Member Üye

dogan bey sizi tanıdığıma memnun oldum

4. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

ne ahmeti yaw dogan ben:D

5. fırat68

fırat68 Active Member Üye

memnun oldum doganbey

6. guvercinurfa

dogan bey adına teşekkürler

7. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

büyüksün doğannnnnnnnnnnn :D

8. DoganBeq

saolsun güvercin dostları serhan senin kadar büyük olamadık ustat:D

9. mehmet boran

mehmet boran Member

güzel bi röportaj olmuş
    kötü anı olarak fare zehirini anlatsaydın daha güzel olurdu dogan :)

10. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Güzel röportaj, paylaşım için teşekkürler

11. DoganBeq

mehmet abi onu unuttum yaw nerden aklına geldi bak gene moralim bozuldu:D mustafa bey tşk ederim

12. p a r s

p a r s New Member Üye

güzel röportaj olmuş doğan bi süredir siteyle ilgilenemedim ama bundan sonra devam ederim kaldığım yerden :)

13. guvercinurfa

pars tekrardan hoşgeldin katkılarını bekliyoruz

Sayfayı Paylaş