buludi-sarı nakışlı-meverdi-şami-kınıfırlı

Konusu 'Alım İlanları' forumundadır ve huusayn tarafından 17 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. huusayn

huusayn New Member Üye

-buludi(şarabi)
    -sarı nakışlı-
    meverdi-
    şami-
    kınıfırlı
    -müsevvet

üstte yazıdığım ırklardan takım halinde çiftli olarak toplamda 6 çift almayı planlıyorum şanlıurfada bu kuşları almam için kaç parayı gözden çıkarmam gerekiyor? ben urfaya uzak bi yerde oturuyorum. bana yardımcı olursanız sevinirim . piyasayı bilmediğim için Uyanık bir kuş taciri tarafından kazıklanmak istemiyorum.

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

çifti 50 tlden 2000 tl arası degişiyor kardeşim ırk özelligini taşıyanlar yani kısacası iyi kuş iyi para normal kuş düşük para ırkın en kötüsü en ucuza alabilirsin

3. Filogüvercini

Filogüvercini New Member Üye

Size yardımcı olabilrim. Tlf:0542 509 10 30 elimde isteğiniz türden kuslar mevcut..

4. huusayn

huusayn New Member Üye

50 TL ile 2000 TL arasında bir uçurum var. bunun ortalaması olmalı. Ben kamu personeliyim. Uzun yıllardır güvercin beslerim. Geçen hafta Urfa'ya geldim . kuşçu kahvesini gezdim ihaleye rast gelemedim. dükkanları ve pazar günü kurulan pazarı da gezdim. pazar ana baba günü alan yok bakan çok. dükkanlarda kuşların az çok fiyatlarını tanıma şansım oldu. Fakat bazısında aradığım kuş yok bazısında ise aradığım güvenilir satıcı yok.ayrıca filo güvercinleri tanıtılırken hep renk desen köken ve ırk standartları ile ilgili bilgiler veriliyor. Bence uçma performansı yönünden derecelendirme yapılmalı ayrıcaa her ırkın bir form özelliği var hangi ırk daha iridir vucut uzunlugu veya gramaj olarak standartizasyona ihtiyac var bence.
    [hr]
    Sami Bey teşekkür ederim. Fiyatları ortalama olarak özel mesaj atabilirseniz sevinirim.

5. guvercinurfa

Pazar günü ihalemiz yok hafta içi var hafta içi gelirseniz kus bulabilirsiniz sami bey size yardım edecektir

6. huusayn

huusayn New Member Üye

elimden çıkacak parayı az çok bilsem ona göre tedarikli gelirdim.

7. guvercinurfa

kuşuna göre degişiyor yukardada dedigim gibi iyi kuşu iyi paraya alırsınız normali ucuz bazende çok iyi kuşu ucuzda alabiliyorsunuz sahibi bıkıyor veya beslemeden vazgeciyor elden cıkarıyor onlarıda ucuz alabilirsiniz.

8. Filogüvercini

Geçen istanbuldan biri benden sarı kınıfırlı(karanfilli)İstedi bir takım adama diyrum nasıl bişey istyorsn istedin kusun ırkı yok dencek kadar az diyo 1,sınıf dedim 500 ile 1000 tl arası diyo çok pahalı kusu istoyr ama heralde bir kelebek bi baskayla eş tutuyor.Birde böyle bi durum var istanbul/izmir gibi yerlerde bu kus talep görmedğinden yaklyan adam 10 liraya satmasıda bu işi içinden çıkmaz bir durma sokuyor.tşkler

9. huusayn

huusayn New Member Üye

valla ben urfa da şunu gördüm. herkes te kuş var. ve herkeste sayıca cok kuş var. Sarı kınıfırlı evet cok cok az bulunan bi kuş ama normal ırklar eger cifti 500 tl -1000 tl olsa bu adamlar ne bu kadar cok kuş besleyebilir ne de bu kuşları ucurabilir. ben kaç zamandır soruyorum hala 400-500den aşağı fiyat veren yok. bence bir cift şarabi(buludi) 70 TL ye cok rahat alınabilir. yada bir cift meverdi 90-100 TL alınabilir. ve urfada bu fiyatlara satanları da gördüm dükkanlarda.

10. guvercinurfa

sizin bahsettiginiz fiyatlara kuş cok urfada istemediginiz kadar o fiyata kus alırsınız ama o kuşlardan alacagınız yavruda ana baba gibi atacak sonucta yine 70 100 tl arası edecek size yukardada yazdım 50 tlyede var 500 tlyede var 2000 bin tlyede var sizin bütceniz neye uygunsa ona göre kuş var ve kimse 50 tlik kuşu 500 tl vermez 500 tl kusuda 50 tl vermez

11. Filogüvercini

Ben sizin ne demek isteiğinizi anladım.Bu numaram siz bana ulaşın eğer almak isterseniz size yawrdımcı olacağım. 0542 509 10 30

Sayfayı Paylaş