bu kuşlar hünkarimi

Konusu 'Tanınmayan ırklar' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

2. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

hünkari olabilirler benziyor çünkü fehmi bey

3. fırat68

fırat68 Active Member Üye

hünkaridir bence fehmi bey

4. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

HÜNKARİ DEĞİLLER FEHMİ.YALNIZ KIRMASI OLABİLİRLER HÜNKARİYE BENZİYOR ANCAK BAZI DEĞİŞİKLİKLER VAR HÜNKARİ LE BANGO MISIRİ KIRMASI OLABİLİRLER AMA SAFKAN Bİ HÜNKARİ DEĞİLLER..

5. dinamit

dinamit New Member Üye

bizim buralarda bunlara paralı bango diyorlar hatta ssitemizde yerli hünkari diye adlandırdığımız kuşlarada paralı bango diyorlar.

6. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

yorumlar için sagolun bencede hünkari degil

7. ercan bilgiç

ercan bilgiç New Member Üye

Bunlar hünkari değil. hünkarilerde bütün vücuttaki renk konsepti aynı renk oluyor, sırt desenleri bizim kişpir ya da nakışlılardan bildiğimiz desenlerde oluyor. Zaten hünkariyi hünkari yapan da bu sırt nakışlarıymış. bu kuşlar dönek ile bango kırması bir melez tür bence. saygılar

8. dogann63

dogann63 New Member Üye

hünkari değil bunlar

9. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

Fehmi kırvem bunun mavi kuyrağını maraştan hediye getirdiler uçurmak için bizim üvezlerin boyundaydı aynı şekilde gülü de vardı fakat basmadı ibne :D gece uçurmamıza rağmen kayboldu....

10. mustafavilgen

mustafavilgen Member

Arkadaşlar, resimdekiler Manisa Azmanı olabilirler. Manisa, Salihli, Kula, Alaşehir ve çevresinde yetiştiriliyor. Hatta bir forumda rastlamıştım, hünkariyle, manisa azmanı arasındaki farklar konulu bir makalede vardı bu kuşlardan.

11. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

Mustafa abi ellerine sağlık verdiğin güzel bilgiler için selamlarımla ...

Sayfayı Paylaş