boyalı güvercin

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve tutu tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. tutu

tutu New Member Üye

slm adım tuba boyalı güvercinde kullanılan boyayı merak ettim bilen varsa yazabilirmi güvercine zararı olurmu teşekkür ederim...

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

güvercinlere zararı yok attarlarda palza boyası denen bir madde var her rengi bulunuyor genelde gıdaları renklendirmede kullanıyorlar kuşları boyayanlar sevdikleri renkten alıp boyayacagı kuş sayısına göre boya yapıyor mesela diyelim iki kuş boyayacaksın 1.5 yemek kaşığı toza bir yemek şaşıgı ispirto ve sulandırmak için 2 su bardagı su ile iyice sulandırım kuşlara süreceksin tabi gözüne gagasına gelmeyecek sekilde yapacaksın filo kuslarını genelde böyle yapıyorlar aslında daha kalıcı olması ıcın ispirto ile o tozu yakanda var sonra sulandıran yada direk ispirto ile tozu katıp süren var ama en kolay ve toz ispirto ve su ile karısım olanıdır.

3. tutu

tutu New Member Üye

çok teşekkür ederim bende beyaz gerdankıran ve adana kuşları var uçurmak için beslemıyorum gerçi uçurmama fırsat bırakmadan kendılerı havalanıyo zaten zamanımı onlarla geçiriyorum çok teşekkür ederim deniyecem

4. guvercinurfa

ben teşekkür ederim eger adanada yaşıyorsanız o boya tozundan kolaylıkla bulursunuz adanada palzacı çok

5. tutu

tutu New Member Üye

nebilim aslında birazda çekiniyorum bi bayanın güvercin beslemesini nası karşılarlar aceba :) tarsusta bayan olarak bi ben besliyorum :)

6. guvercinurfa

bayan olmasın sorun teşkil etmez bence urfadada besleyen bayanlar var hatta bitanesi bu siteye üyedi yöneticilikde yaptı bi süre evlenince ayrıldı siteden siz beslemeye devam edin herhangi bir sorun olmaz size güvercin konusunda yardım ederiz yönetim olarak

7. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

Fehmi bey size gerekli açıklamayı yapmış. bayan saç boyası ile kuş boyayanda var bayan saçına hazırlar gibi boyayı hazırlayıp kuşa sürüyorlar boyayı bekletip kurutuyorlar sonra yıkıyorlar kuş saç boyasının rengini alıyor:) Boyama işleminde en önemlisi göz burun agız kısmına boya gelmemesi kuşu hasta eder.

8. tutu

tutu New Member Üye

saç boyası olmaz ya insanlara bile zararı varken dimi.ben en iyisi gıda boyası alayım :) bi sorum daha olcak yazın burda yumurtalar erken çıkıyo ama benım kuşlarda 19 gun oldu haala oturuyolar baktım yumurtalar dolu sorun yok 21.ci günmü çıkar aceba ?

9. guvercinurfa

yumurtaları ellemeyiniz kendileri çıkar bir kaç gün daha bekleyiniz. Zaten yumurtalar boş işe veya yavru yumurta içinde ölmüş ise anaç kuşlar yumurtada oturmayı keserler

10. tutu

tutu New Member Üye

bugun bıtanesı çıktı :) ben adana kuşu hastasıyım üyelerden adana kuşu satan olursa nası öğrenebilirim aceba?

11. guvercinurfa

ilan verirsin verilen ilanlara takip edersin öyle alırsınız. bende yerli filo şamı ve zırhlı hastasıyım

Sayfayı Paylaş