Bir Pug Köpek Sahibi Olmak için 10 Neden

Konusu 'Köpekler' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 22 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. guvercinurfa

  guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

  Hiç köpek beslemediyseniz ya da beslediğiniz köpeğin cinsi Pug değilse çok şey kaçırdığınızı söylemeliyiz. Pug köpeklerin çok özgün bir karakteri vardır ve diğer köpeklere benzemezler. Hemen bugün bir Pug dost edinmeniz için çok fazla sebep var ancak biz şimdilik bunlardan on tanesini gözden geçirelim.

  1. Çok yer kaplamazlar

  Pug köpekler o kadar küçüktür ki yanlarında herşey büyük kalır. Eğer bir apartman dairesinde köpek besleyecekseniz Pug sizin için en ideal cinslerden birisidir.

  2. Kucağınızdan ayrılmazlar

  Kucağınıza çıkan minik köpekleri herkes sever. Yapılan araştırmalarda antik çağlarda bile kraliyet ailelerinin Pug ve benzeri türleri besleyerek kucaklarında gezdirdikleri ortaya çıkmış.

  3. Arkadaş canlısıdırlar

  Pug köpekler eve gelen herkesi heyecanla ve hevesle kapıda karşılar. Misafirlere çok iyi davranırlar ve gelen herkesin onları ziyaret etmek için geldiğine inanırlar.

  4. Diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar

  Pug köpekler diğer evcil hayvanlarla mükemmel anlaşırlar. İlk başta yabancı hayvana çok meraklı yaklaşırlar ve incelerler, kısa süre içinde ise arkadaş olabilirler.

  5. Uslu dururlar

  Pug köpekler günde 12 saat hatta bazen daha fazla uyurlar. Evde tek başına bırakıp dışarı çıktığınızda mobilyalara, çiçeklere ya da halılara zarar vermezler.

  6. Sarılmayı severler

  Boyutları ve karakterleri nedeniyle her köpek türüne kolayca sarılamayabilir, koltukta sarmaş dolaş olamazsınız. Pug köpekler ise size sarılmaya, sizin tarafınızdan sevilmeye bayılırlar. Sahiplerine neredeyse tüm gün olabildiğince yakın dururlar.

  7. Fazla egzersize ihtiyaç duymazlar

  Pug köpekler sıcak havadan fazla hoşlanmazlar, güneşte uzun süre duramazlar. Bu yüzden mahallede kısa bir yürüyüş onlar için yeterlidir. Fazla egzersize gereksinimleri yoktur.

  8. Pug köpekler harika bir karaktere sahiptir

  Pug köpekler oyuncu ve neşelidirler. Her türlü ortama kolayca uyum sağlarlar, hallerinden kolayca hoşnut olurlar.

  9. Çocuklarla iyi anlaşırlar

  Pug köpekler çocuklu aileler için mükemmel cinstir. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Nazik ve sabırlıdırlar. Agresif değildirler ve ilgiyi severler.

  10. Agresif ve şiddete eğilimli değildirler

  Pug köpekler adeta birer oyuncak ayı gibidir. Kimseye saldırmazlar. “Havlayan köpek ısırmaz” lafının canlı örneği gibidirler.

  Yazar: Belgin Günay
  Kaynakça: bilgiustam
   

Sayfayı Paylaş