BAĞDADİLERİM ÇOK ASABİ

Konusu 'Tartışma, Anket ve Soru Cevap' forumundadır ve hasan63urfa tarafından 5 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. hasan63urfa

hasan63urfa New Member Üye

KARDEŞLER ŞEBAB VE OYUN KUŞU BESLEMEKTEYİM. BİR ÇİFT BAĞDADİ HEDİYE GELDİ GÖK ALACALI MAKİNAM YOK DİYE RESİM ÇEKEMEDİM.ÇOK ASABİLER YUVALIKLARA SALDIRIYOR ÇOK KAVGA EDİYORLAR.BAGDADİLER HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLSUN LÜTFEN ŞEBABLARI HIRPALIYORLAR.

2. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

hasan kardeşim bagdılar geniş yer severler sanırım matarın kücük bir çift bagdadı için buz dolabı kadar sandık yapıp koyman lazım :D gene sorun olursa söle:D

3. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

hasan bagdadıları ayrı yere koy onlar çok büyük bir kümesde bile anca 3 çift besleniyorlar sen kalkıp 30 40 kusun arasına koymussan yanmısın zaten mutlaka asabilik edeceklerdir.sen onları sakin yere koy yuvalarında pek kus olmasın katliyam cıkar valla:D

4. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

walla heç bağdadim olmadı o yuzden daha nasıl yaratıklar oldugunu bılemıyom :D

5. ihsan AYDIN

ihsan AYDIN New Member Üye

Hasan bey Bağdadı yetiştiricisi olarak bir takım bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum,Bağdadılar diğer ırklara göre daha sertlerdir,üretilmesi biraz daha hassasiyet ister,ortamı severse yavru bakma konusunda süperlerdir,nasıl bir ortam olması gerekir derseniz,daha karanlık bir ortam ve sadece çiftin rahat yaşaya bileceği bir ortam başlangıç için olabilir,kuş yumurtadayken asla ellmeyin yeme indiğinde yumurtları kontrol edin yoksa kesin kırarlar,yanlız bunu ben ciddi miktarda aştım onuda belirteyim,nasıl derseniz ayırdığım çiftlileri kendime alıştırmak için aç bıraktım ve yemle baya terbiye ettim,korkudan sağa sola uçanların kanatlarını kestim,ciddi oranda şu anda ehlileştiler,sonuç olarakta çıkan yavrularda daha sakin yetişiyorlar ve ürkeklikleri azaldı,buda benim onlara daha fazla yaklaşmamı sağlıyor,şu an bende 20 çift bağdadı damızlığım var,yavru alma konusunda sıkıntı yaşamıyorum,sizede başarılar dilerim.

6. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

GÖRÜNÜŞLERİ BİLE ASABİ BİZİM KUŞLAR BAĞDADİ GÖRSE ATMACA SANIRLAR ZATEN :D

7. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

İhsan bey güzel açıklamış hasan bey siz yinede dikkat edin biraz ilgi alaka istiyorlar özen gösterirseniz mutlaka faydasını görüceksiniz.

Sayfayı Paylaş