BİR GÜVERCİN 25 BİN TL

Konusu 'Basında güvercin' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Kral Taklacı isimli güvercine biçilen değer 25 bin YTL

Nevşehir’de kuş besleyicisi Mustafa Demirayak’ın sahibi olduğu ve Türkiye’nin en uzun takla atan güvercini olan Kral Taklacı isimli güvercine biçilen değer 25 bin YTL.

Nevşehir’de kaynak atölyesi sahibi olan ve uzun yıllardır güvercin besleyen Mustafa Demirayak, sahibi olduğu Taklacı Güvercinler serisinden Gökmardin Öntepeli cinsi güvercinin 250 metre havalanarak bu sürede 50 ila 60 arasında takla atabildiğini söyledi. Normal bir takla güvercinin yuvasının bulunduğu damdan ancak 30-40 metre yükselerek 7-8 takla atabildiğini belirten Mustafa Demirayak, ‘Kral Taklacı’ adını verdiği güvercini için sürekli olarak teklifler aldığını kaydetti.

Güvercini için kendisinin 25 bin YTL talep ettiğini ifade eden Demirayak, “Güvercin merakı çok ayrı bir zevk. Kendim 7 yaşımdan beri güvercin besliyorum ve şu anda 20 güvercinim var. Böylesine güzel takla atabilen bir güvercin çok zor yetişir. Zaten ben de 33 yılda ilk kez böyle bir güvercine sahip oldum. Şimdi Türkiye’nin dört bir yanından güvercinimi izlemek için geliyorlar ve satmamı istiyorlar. Son olarak 20 bin YTL önerdiler ancak satmadım” dedi.

2. ibo

ibo Active Member Üye

Emeğine sağlık fehmi bey ama 25 bine güvercin olmaz abartıyor basın

Sayfayı Paylaş