BÖLE İŞ BAŞ VURU FORMU GÖRÜLMEDİ :)

Konusu 'Serbest Bölüm' forumundadır ve xxxfastmalexxx tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. xxxfastmalexxx

xxxfastmalexxx New Member Üye

İş başvuru formu

slm arkadaşlar sizlerle paylaşmak istediğim olay klişe şeylerden arınmanın önemli oldugu en azından benim için ya da buna dürüst olmak diyebiliriz zira çogu kişi için hayat klişe soru cevaplardan oluşuyor istesek de istemesek de böyle bir durum söz konusu,kaçmanın yollarını ararken buldugunuz cevaplar sizi ne kadar tatmin eder bilmem ama aşağıdaki arkadaşı şe alanları tatmin ettiği kesindir, işte biz de olaylara biraz özgünlük katmak gerektiğine inanıyoruz. çoğu iş başvurusunda,cv istenir ve bu cv lere insanlar özgeçmişlerini yazarlar yazdıkları şeyler genelde hep aynı şeylerdir şirketlerde/kurum kuruluşlarda işe alım için halkla ilişkiler yada vb. personelden sorumlu kişiler tarafından cv ler değerlendirilir ve ona göre işe alınır ama işlerinin en zor olan tarafı ise aynı sorulara verilmiş aynı cevaplar arasından kimin doğru tercih olacagını bulmak olsa gerek...

hobileriniz: kitap okumak,muzik dinlemek.... hep aynı şeyle sıradışı ve gerçek şeyler yazında alıyım işe diye sitem edenlerde var....

lafı uzatmadan okumaya geçelim....

Alttaki işbaşvuru formunu dolduran Mehmet Tartar' ın başvuru formuna yazdığı cevaplar.

1. Adınız Soyadınız:Mehmet Tartar

2.Yaşınız:Yirmi sekiz.

3. Şirketimizdeki hangi pozisyon için başvuruyorsunuz?: Mümkünse yatay bir pozisyon için. Eğer daha ciddi bir cevap istiyorsanız, ne iş olsa yaparım. Şart öne sürebilecek durumda olsaydım, burada bu formu dolduruyor olmazdım.

4. Düşündüğünüz ücret:Aylık 5.000 YTL maaş artı yıllık kârdan yüzde 10 hisse! Eğer bu mümkün değilse, siz bir ücret Önerin, ben size evet yahut hayır derim.

5. Eğitiminiz?:İdare eder

6. Son işiniz?adist bir şefin deneme tahtası olmak.

7. Son ücretiniz:Hak ettiğimin çok altında.

8. Önemli başarılarınız:Arakladığım kalemlerden muhteşem bir kolleksiyonum var; evde sergiliyorum.

9. İşten ayrılma sebebiniz:Bkz. Cevap 6.

10. Size ulaşabileceğimiz saatler:Banka atm'si gibiyim: 7/24.

11. Çalışmak istediğiniz saatlerazartesi, Salı ve Perşembe 13.00-15.00 arası.

13. Şimdiki işvereninizle görüşebilir miyiz?:İşverenim olsa burada olmazdım.

14. Fizik durumunuz 20 kilogramdan fazla taşımanıza engel mi?:Belli olmaz, ne taşıdığıma
    bağlı.

15. Otomobiliniz var mı?:Evet, ama soru yanlış sorulmuş. "Çalışır durumda bir otomobiliniz
    var mı?" diye sorsaydınız,cevabım farklı olurdu.

16. Daha önce bir yarışma veya madalya kazandınız mı?:Madalyam yok ama lotoda iki kere
    3 tutturdum.

17. Sigara içiyor musunuz?tlanacak bir enayi bulabilirsem.

18. Beş yıl sonra ne yapmayı hayal ediyorsunuz?:Bana tutkun zengin bir fotomodelle Bahama Adaları'nda yaşamayı. Bir yolunu biliyorsanız bunu beş yıl beklemeden de
    yapabilirim.

19. Yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu taahhüt ediyor musunuz?:Hayır, ama sıkıyorsa aksini iddia edin.

20. Sizi bu başvuruyu yapmaya iten gerçek sebep nedir?:Birbiriyle tutarlılık derecesini kestiremediğim iki cevabım var:

a) İnsan sevgisi ve tüketicilerin iyi beslenmesine katkıda bulunma arzum.

b) Gırtlağıma kadar borca batmış olmam..

Sonuç: Mehmet Tartar işe alındı.

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

bence harbi adammış süper cevablar vermiş valla. :lol:

3. exselans

exselans New Member Üye

aynen aynen katılyorum ahmet bey size.

Sayfayı Paylaş