atmaca saldırısı

Konusu 'Oyun Kuşları' forumundadır ve sabani07 tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. sabani07

sabani07 Member Üye

selamün aleykum arkadaslar ... bugün kuslarımı ucuruyordum aksam üstü saat 6 idi ve kuslarım kümesimin en güzel kuşları ... ne yazıkkı bugun kuşlarıma atmaca saldırdı fakat havada bi oyun yaşandı sanki beim güvercin bi allta atmaca üstte benim güvercin üstte atmaca alltta pencelerini cıkardı ama ALLAHA cok sükür kusum hemen kendini yere attı damın üstüne karsı dama ben ilk basta aldı gitti diye düşündüm yani bakmak istemedim atmacanın penceleri arasında en güzel kusumu görmek istemedim ve birde yavruları olan kusum ve söylede düşündüm herhalde vurdu dedim yaraladı dedim kendinide dama attı dedim cünkü kusu göremedim atmacanın gittigini gördüm neyseki kusumu yere düştümü diye ararken 10 15 dakka sonra dama cıktım dama gelmis ALLAHA sükür yarası beresi yok elhamdulillah atmacayla sanki dans etti atmacanın elinden kurtuldu cok sükür ALLAHA artık kusumun yavrularını alıp yavrularını ucurmayı düşünüyorum ama ALLAH BİLİR cok sükür atmacanın elinden kurtuldu atmacanın ne kanadı degdi ne kuyrugu kusuma dokunamadı bile elhamdulillah fakat cok korkmus arkadaslar ..korkudan bi sıkıntı felan olmaz inşallah deilmi? atmacanın saaati zamanı yok birden geldi nereden takip ettiyse ben alanyada kalıyorum orman bize yakın 3 5 km ama atmacanın gelis istikamaeti merkez yönündeydi şimdiden düşünceleriniz icin tskler

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

atmacanın en kolay vurdugu oyun kuşudur çok dikkat etmelisin çok oyun kuşu besleyen bu dertten sıkıntılı oyun kuşunu havada mutlaka alıyor bugun şanslıydın ama yarın olmayabilirsin. Sabah ve akşam üstü çok gezerler. Yerinde olsam googleden atmaca ne zaman saldırır diye arama yapar atmacaya gönül vermiş dostlardan atmacalar hakkında bilgi toplar anatomilerini çıkarırdırm

3. sabani07

sabani07 Member Üye

fehmi kardesim görüşlerin icin cok tesekkürler .....

fakat atmacanın anatomisini deil havada atmaca olsan bile atmacanın nezaman nereden cıkacagı belli olmuyor . bugün birden dikine giderken kusların oldugu bölgeye tırmandı havaya cıktı kusa saldırdı ama kus kendisini kağptrımadı ALLAHIN İZNİ ile yani nezaman nereden cıkacagı belli olmuyor bu benim ilk saldırımdı ALLAHA sükür en degerli kusumu alamadı ALLAHIN İZNi İLE elhamdulillah birde fehmi atmacadan kurtulan güvercinin bidahaki saldırıda artık yakalanamaycagını duydum yani ilk saldırıyı atlatan atmacanın bütün saldırılarından kurtuluyor diye bir şey duydum birde ben bugun siyah poset salladım atmacaya faydası olmusmudur bilmem ama ATMACA 1 METREDEN 2000 METREYE SANK, 1 DAKKADAN ASSADA YÜKSELDİ kuslar atmacayı görünce yükseldiler sonra atmaca saldırınca kus kendini başka dama atmıs birden assagı indiler fakat baya bi savastılar birbirleriyle AMA ALLAH yardım ettide milim kalmıstı 20 santimden az klmıstı atmaca az daha alacaktı alamadı cok sükür peki kusum eskisi gibi ucarmı korkudan bir sıkıntı olurmu

4. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

kuşun eskisi gibi uçar ama dikkatli olmalısın atmacaları iyi tanıman lazım nezaman gelecekleri inan belli etmiyor

Sayfayı Paylaş