arap başka catıda kalıyor

Konusu 'Oyun Kuşları' forumundadır ve sabani07 tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. sabani07

sabani07 Member Üye

selamun aleykum hayırlı ramazanlar tüm islam kardeslerimin ramazanı kutlar saygılar sunarım arkadaslar sorum şu şekilde bi kac kez forumda yazdım arap oyun kuşları var bende 2 tane cok takla atan bi arap var maşallah bu arap kuş eve gelmiyor yemini yiyor sonra karşı inşaaata gidiyor oraya alıştı ama kümesede giriyor mesala yem yemek icin gelidiginde ben ucurmak icin cıkarınca dışarı hemen karsı binaya gidiyor dogru dürüst ucmuyor bazı arkadaslar diyorki ya ucurucaksın kardesim nasıl ucurucan yanında ucucanda hadi uc yoksa assa atarımmı diycen kuş ucarsa ucuyor ucmaasa ucmuyor bu ucurucaksın sözü biraz mantılksız geliyor cünkü her taraf bina karsı damlara konuyor sende sürekli bina degiştirip onun bunun catısına cıkamasın bu mantıksız ucurucaksın sözü biraz mantıksız geliyor bence kusun kanında olması gerekli sürekli gece başka damda yatıyor bu kuş bi sıkıntı olurmu diyer yabani kuşlar tarafından saldırıya ugrayabilrmi tekrardan yazıyorum mantıksız soruyu bu kuşları nasıl cok ucuracagız hic ucmuyorlar hemen karsı dama konuyorlar sorularım bu şekilde simdiden vereceginiz cvp lar icin tsker

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

sana daha öncede yazdım kardeş o kusu ac ucuracaksın o indigi dama poşet bagla korkuluk gibi yap korkar inmez ayrıca onu dişisi ile sürekli yuvalıga kapa sürekli dişiyi kovalasın dişiyi gösterdiginde direk eve gelsin kısacası dişi delisi et dişisini nerde görse eve gelsin bir tur ucur hemen dişi göster zaten o dama poşet baglarsan korkar inmez.

3. sabani07

sabani07 Member Üye

kuş zaten dişi fehmi korkar evin damına gelmez diyorsunda zaten evin damına konmuyor karsı binalara konuyor durum böyle olunca ?

4. guvercinurfa

sen baskasının damına konuyorya o dama poşet baglayacaksın. O kuş dişi ise onu yumurtada yatır kardeş biraz ucurma o damı unutsun sen bu kuşları nerden aldın?

5. sabani07

sabani07 Member Üye

güvercin ihalesinden ama kus yok 2 gündür erkegi geldi dişisi kayıp ya başka dama indi yada bişi geldi başına

6. guvercinurfa

2 gündür kayıpsa yakalanmıştır. ihalede satılan kuşların bir cogu sahibi tarafından gözden cıkarılmış kuştur ya ucmadıgı için ya hastadır ya kısırdır vardır bir nedeni iyi kusu kimse ihalede satmaz. inşallah o dişinde gelir kardeşim sen daha farklı kuslar al kendine üreticiden ucmus saglam kuslar bul bizim buralarda karısma kusu besleriz mesela bizim gibi karısma kusu besleyen illerden getirir alır satarız ucmus saglam kus olur bu sorunlar olmaz. ama taklacı sınıfında bu yok malesef baska illerden ucmuş oyun kuşu soruşturman tanıdıkdan alman ve bu işi yapanlardan temin etmen lazım ihale kusları ile oyun zevki alamazsın bence.

7. sabani07

sabani07 Member Üye

kimse zaten iyi kuşunu ihalede satmıyor dedigin gibi ama aldık bir kere şmdi yumurtasını aldım 1 cift büyüdü bakalım bu kuşlar inşallah ucar en azami bi kus 2 3 saat ucması gerekli hele taklacı kuş ucmadan asla acılmıyor şimdi 1 cift 1 tanıdık hediye etti onlar ucuyor en azından 20 25 dakka ucyor ama dişisi fazla ucuyor erkegi ucmuyor fazla kanatlarını cekmiştim belki o yüzden az ucuyorlar yavas yavas zamanı cualtmaya calısıyorum inşallah bugün 25 dakika yarın 35 diyer gün 45 böyle yükseltmeye calısacagım bakalım bekleyip görecez inşallah arap kusa gelince kümesin önüne su koydum yem bıraktım dışarı en azından acıkınca baska dama inmesin susayınca diye dedigim gibide benim dama geldi kaybolmamıs fakat kümese girmiyor nedense hemen suyu yemi yiyip kalkıyor
    [hr]
    aslında taklacı kusunda iyi saatllerde ucanları oluyor fakat işte kimse iyi kusunu ihalede satmaz bakalım 1 cift hediye geldi kustan anlayan arkadaslara gösterdim güzel kus dediler inşallah dedigin gibi fehmi kus ucmayınca besleyesi gelmiyor inssanın en az oyun kusu 1 saat ucması gerekki zevk alasın simdilik en azami ucan o hediye gelen kuşlar dişisi 25 dakika uctu erkegiyle ucurunca erkegi hemen inyor yere bende tek ucuruyorum yavrusu oldugu halde bakalım bekleyip görecez hayırısı olsun

8. guvercinurfa

valla kardeş ben taklacı beslemiyorum besleyene saygım var filo kusunda ne sorsan sana en iyi sekilde yardım ederim ama taklacıda bazen bilgi bakımından tıkanıyorum sen uckun damarlı oyun kusları temin et bence

9. TEKCİ

TEKCİ New Member Üye

Bence kuşun kalitesi ile alakalı bir durum, arkadaşlar zaten yapılması gerekeni söylemişler hala olmuyorsa kuşun genlerinde bir bozukluk vardır.
    Bildiğin güvendiğin birinden al derim oyun kuşunu...

10. urfalıserhat63

urfalıserhat63 Active Member Üye

oyun kuşu zevk işi ama zevk almak içinde saglam kişiden kuş almak lazım

Sayfayı Paylaş