Anne köpek ve 7 yavrusu boğulmaktan sonra anda kurtarıldı

Konusu 'Köpekler' forumundadır ve urfalıfatih tarafından 17 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. urfalıfatih

  urfalıfatih Active Member Üye

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi Ortakent Yahşi Beldesi’ndeki bir dere yatağında, yağmur sularının birikip akmaya başlamasıyla mahsur kalan anne köpek ve 7 yavrusu, zabıta ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.


  Ortakent Yahşi Beldesi’ndeki Demirci Hasan Deresi’nin Müsgebi mevkiinde, anne köpekle yedi yavrusu, yağmur sularının dere yatağını doldurmasıyla mahsur kaldı. Vatandaşlar, durumu zabıta ekiplerine haber verdi. Derenin debisinin yükselmesi üzerine boğulma tehlikesi geçiren köpeklerin kurtarılması için zabıta ekipleri, veteriner Tuncay Çelik’ten de yardım istedi.

  Bir metre 20 santimetre yüksekliğindeki köprünün altına giren kurtarma ekibi, anne ve yavrularını tek tek dere yatağından çıkarttı. Son yavrunun da çıkartılmasıyla vatandaşlar, ekibi alkışlayıp kutladı. Islanan yavrular kurulanıp veteriner kliniğine götürüldü. Köpeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

  Veteriner Tuncay Çelik, "Anne ve yavru köpekleri kurtarmak hiç kolay olmadı. Adeta zamanla yarıştık, çünkü derenin debisi sürekli yükseliyordu. Anne köpeği muhtemelen kısırlaştıracağız. Bir süre kontrolümüz altında olacaklar" diye konuştu.
   

Sayfayı Paylaş