Ali Şen: Beşiktaş'ın Yıldızları Kağıttan

Konusu 'Spor genel' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 4 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, bu sezon Spor Toto Süper Ligin şampiyonunun Fenerbahçe olacağını iddia etti.

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen, bu sezon Spor Toto Süper Lig’in şampiyonunun Fenerbahçe olacağını iddia etti. Galatasaray ve Beşiktaş’ın, yaptıkları seçimlerin kötü olması sebebiyle zor bir süreçten geçtiğini söyleyen anlatan Ali Şen, Galatasaray teknik direktörü Hagi’nin, Rickard’ın getirdiği kötü durumdan daha da kötüye götürerek 11 malubiyetle menfi yönden tarihi rekor kırdığını ifade etti.

Beşiktaş’ın sezon başından bu yana yaptığı transferleri “Kağıttan Yıldız”lar diyen Ali Şen, Teknik Direktör Bernd Schuster’in işi ciddiye almadığını savundu. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’in başkanlığını takdirle karşıladığının altını çizen Ali Şen, A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hinddik’le Türkiye’nin 2012 Avrupa Şampiyonası finallerinde oynamasının hayal olduğunu dile getirdi.

Cihan Haber Ajansı (CİHAN)’na Muğla’nın Bodrum ilçesindeki evinin kapılarını açan Fenerbahçe Kulübü eski başkanı Ali Şen, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Milli Takım ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin geldiği bu noktadan sonra şampiyonluğu kaybedeceğini düşünmediğini belirten Ali Şen, “İlk devre kötüydü. Şampiyonlar Ligi'nden, UEFA ve Türkiye Kupası’ndan elendik. Son 6 maçta da 6 galibiyet. Futbolcular aynı, teknik direktör aynı. Takımlar aynı, yönetim aynı, demek ki bir düzelme var. Başarısızlıkta Aziz Yıldırım'ı mesul tutuyordum, ondan sonra Aykut Kocaman’ı. Kötü gidişatı düzelterek, bugün bu noktaya geldiler. Başarının sahibi Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman’dır. Sonra futbolcular.” dedi.

“Bu kadronun elde ettiği bu başarıyı şimdi gösterdiği gibi ilk devre gösterselerdi Avrupa’da önemli bir yerde olacaktık.” diyen Şen, Şampiyonlar Ligi'nde belki ilk 4’e, UEFA Avrupa Ligi'nde de final oynayabileceklerini iddia etti.

ŞAMPİYON FENERBAHÇE OLUR

Spor Toto Süper Lig’in bitmesine 11 hafta kala şampiyonun Fenerbahçe olacağını ileri süren Ali Şen, 2. Trabzonspor, 3. Bursaspor, 4. Gaziantepspor ve 5.'nin de Kayserispor olacağını kaydetti.

Ali Şen, sezon başında büyük gelir ve harcamalarına rağmen sıradan takımlara yenilmelerinin bütün Fenerbahçeli taraftarların kaşlarının çatmasına sebep olduğunu anlatarak, “Aziz Yıldırım taraftarlara kızmasın, aynı taraftar bugün başkan büyük iş yaptı diyorlar. Onun için başarılı olacaksın başka çaren yok.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın Şampiyonlar Ligi, Avrupa ve Türkiye Kupası'ndan elenmesiyle görevinin başında kalmasını ilk zaman doğru bulmadığının altını çizen Ali Şen, “Kötü işler yapıyordu. Sezon başında ilk önce Alex’le çatıştı. Fenerbahçe takımı Alex’in üzerine kurulduğundan dolayı o zaman başkan ve teknik ekibi uyardım. Aykut Kocaman Alex’i küçümseyici tavırlara girdi. Alex’in kontratının son yılı oluşu, yeni kontrat yapma arzusunda kulübün onun şartlarına evet demesi, bizim kaptanımızı daha iyi yola getirdi.” diye konuştu.

GALATASARAY TEKNİK DİREKTÖRÜ HAGİ İŞLERİ DAHA BERBAT ETTİ

Galatasaray Teknik Direktörü Hagi’nin çok iyi bir futbolcu ve lider olmasına rağmen teknik direktörlüğünün iyi olmadığını savunan Ali Şen, şöyle devam etti:

“Antrenörlük denemeleri başarısız geçti. Bursa’da, Romanya’da antrenörlüğü başarısızlık yaşadı. Buna rağmen Galatasaray'a yeniden geldiğinde başarılı olacağını düşünüyordum. Rickard’ın getirdiği kötü durumdan daha kötüye gitmez diyordum. Ama Hagi daha berbat etti işleri. 11 tane mağlubiyet Galatasaray tarihinin menfi yönden en büyük rekoru. Fenerbahçeli olarak bundan keyif almıyorum. Muhteşem Arena Stadı'nda kötü bir takımın oluşundan sanmıyorum ki, hiç bir futbol sever mutlu olsun.” dedi.

Galatasaray Kulübü başkanı Adnan Polat’ın inatla yoluna devam etmesini isteyen Şen, top üç direkten içeri girerek, Galatasaray maç kazandığı takdirde o zaman Adnan Polat’ın rahat edebileceğini söyledi.

BEŞİKTAŞ’IN ALDIĞI FUTBOLCULAR KAĞITTAN YILDIZ

Beşiktaş Kulübü başkanı Yıldırım Demirören’in başarısızlığının çok enteresan olduğunu belirten Ali Şen, “Aldığı futbolcular yıldız. Ama kağıttan yıldız. Sahada 11 kişilik takımda akıllı, yetenekli ve güçlü olman lazım. Bu getirilen Portekizliler, Guti’ye kimse hayır demez. Futbolun ağır oynandığı bir ülkede Guti ve diğerleri çok iş yapar.'' diyerek şöyle konuştu:

''Ben şunu görüyorum. Başta Teknik Direktör Bernd Schuster işi ciddiye almıyor. Boş veriyor. Bizim topluma hakaret ediyor inanılır gibi değil. İyi ki de onun başkanı ben değilim. Bu kadar verilen paralara ve emeklere yazık. En fazlada Beşiktaş taraftarına yazık. Bernd Schuster’in şu saatten sonra Beşiktaş’a verebileceği bir şey olduğunu sanmıyorum. Hem Beşiktaş hem de Galatasaray’daki durumlar kötü. Bu kötü durumun ana sebebi kötü işler yaptıklarından dolayı kötü seçim yaptılar. 11 kişilik bir futbol takımında hepsi yıldız olursa o takım küme düşer. Hepsi kötü olursa yine küme düşer. Aklı olanlar fazla koşmayacak, takımı yönetecek. Az akıllı olanlar takım hüviyetine katkıda bulunacak. Birazda akıllı olup güçlü olanlar diğer zeki olan futbolculara hizmet edecekler.”

A MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ HİDDİNK YANLIŞ SEÇİM

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’in evinde küçüklüğünden bu yana futbol konuşulduğunu ona kimsenin bilgisiz diyemeyeceğini dile getiren Ali Şen, “Dürüst bir çocuktur. Herkese yüzde 100’e eşit davrandığına inanıyorum.'' diyerek şunları söyledi:

''Mahmut Özgener dürüst bir insandır. Onun tarafsız yönetimine de inanan bir kişiyim ve Mahmut Özgener’in iyi bir Futbol Federasyonu Başkanlığı yaptığını söyleyebilirim. Ancak, Futbol Federasyonu'nun ana görevi milli takım iyi gitmeli, ikincisi ise Merkez Hakem Kurulu iyi gitmeli. Gerisi teferruat. Milli takım kötü gidiyor. Milli takıma Guus Hiddink’i getirdiler. Çok para verdiler yanlış yaptılar. Türk Milli takımını çalıştıracak Türk antrenör olması lazım.”

Ali Şen, Türkiye’de yabancı antrenörlerin bilipte Türk antrenörlerinin bilmediği bir şey kalmadığını vurgulayarak, “Teknoloji daraldı. Bugün televizyondan, internet dünyasından her kafası çalışan futbolun içinde olan, tembel olmayan, dürüst olan, çalışkan olan, çoluğunun çocuğunun rızkını düşünen sabah işine giden antrenörlerin yabancı antrenörlerden geri kalmaz. Fatih Terim’in Milan’a gitmesi herkes için bir rüyaydı. Ne yazık ki 10’ncu haftaya girmeden işi bitti. Fatih’in Morinho'dan ne eksiği vardı. Fatih Terim hata yapmamış olsaydı Milan’dan sonra yaşadığı müddet içinde dünyadaki antrenörler arasında dev olurdu. Bizim antrenörlere şunu tavsiye ediyorum; ciddi olun, işinizi dürüst yapın. İyi insan değilse bir kişi ne iş yaparsanız yapın başarılı olamazsınız. Bizim antrenörlerde bugün kimse imkânımız yok diye şikâyet etme hakları yok. Türk futbolunun geliri bugün Avrupa’daki bütün kulüplerle asla aşağıda değil. Türk Futbol Federasyonu'nun ki hiç değil. Hele Türkiye Milli Takım başında bir Hollandalı’nın ne işi var. Onun için yanlış yaptılar. Bugün milli takımı çalıştıracak benim bildiğim çok çalıştırıcı var.” ifadelerini kullandı.

HİDDİNK TÜRKİYE’YE MÜSTEMLEKE MUAMELESİ YAPIYOR

Guus Hiddink’li Türkiye’nin, 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine gidemeyeceğini ileri süren Ali Şen, “Geçmiş olsun. Azerbaycan’ı ve zayıf takımları yenemeyen Guus Hiddink, Türkiye’de bir müstemleke muamelesi yapıp buraya gelmiyor.'' diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

''Onu beğeniyorum üstelikte. İstiyorum ki; Türkiye'yi alsın tepeye çıkarsın. Ama bir zahmette buraya gelsin. Niye her hafta değil? Bazıları üç haftada bir diyor, gelip burada oturacak, işi burada. Ben bir şirket sahibi olarak genel müdüre para veriyorum, genel müdür Hollanda’da oturuyor. Benim işler burada. Böyle bir şey olabilir mi? Başka yerde yaptı ama burası Türkiye, dünya üçüncüsü olmuş bir ülke. Yakıştırmıyorum Guus Hiddink’e yakıştırmıyorum bu gayri ciddiyeti. Eşiyle ailesiyle burada oturacak. Her işi takip etmesi, ciddiyetine ulaşması lazım. Çünkü çok paralar alıyorlar. Bundan üzüntü duyuyorum.”

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

SAÇMA SAPAN KONUŞMUŞ YİNE...

3. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

paylaşım için tşkler

Sayfayı Paylaş