adana ırkı hakkında bilgilerım

Konusu 'Adana ırkı güvercinler' forumundadır ve bozo12 tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. bozo12

bozo12 New Member Üye

ewt arkaslar mersın ilinde adan beslıorum.bizm burda adana güvercini cins derler we adanada cinsderler.adana güvercin beslıyenler kusun yuksege gitmesine bakarlar ama mersınde ole degıldır mersınde ise adan kusunun hareketıne bakarlar mersın ilinde genelede adan beslyenlerın yanısıra filo beslıyenlerde wardır .adana güverciin yawruya baktırlıması ksu bozar(benceole) ksun harkest yapmas kus yerıne saglam olur ama hareket yapmadıktan sonra bişeye yaramas .mersinden güven saygılarımla.

2. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

teşekkürler bilğiler için..

3. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

bilgiler için teşekkürler birader

4. cemtekin

cemtekin New Member Üye

mersinli arkadaşım ceyhanlı cem ama samsunda öğretmenim 30 yıldır bu işi yapıyorum 20 yıldan beri aynı ırkı bozmadan ğetirdim sana katılmıyorum bizim kuşlar yavru bakamıyor kuş başka bakan kuşlara bakıtmak kuşu bosmaz çünkü önemli kan ve ırk tır birde yere pik düşmesi ama iki minareden deyil mersinli arkadaşlar için söylemiyorum kendi memleketimde iki minared kuş çağırıyorlar kuş hava nokta olaçak ama millet işi sahtekarlığında kuş beslediğini zanneyorlar sağğılar [email protected]

5. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

cem bey genelde iri kuşlar özellikle dewlap dediğimiz şami ve benzeri kuşlar yavruya bakamıyor baktıdamı performans düşmesi yaşanıyor o yüzden bende filodaki şamilerime pek baktırmıyorum baktırsamda onları özel üretiyorum uçumlarına izin vermiyorum.
    adana kuşuna gelince gökte tabiri caizse sivri sinek kadar göründümü parlak atılacak ve adana kuşu fişekliyecek yoksa 2 minare yüksekligi boştur ve hoş degildir kendilerini kandırıyorlar.

6. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

bilgiler için tşkler

Sayfayı Paylaş