2011 Kurbanlık Fiyatı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve DoganBeq tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. DoganBeq

DoganBeq Active Member Üye

Kurbanlık Koç Fiyatı

50 kiloluk koçun fiyatı bin lira olacak

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın, Kurban Bayramı öncesinde et fiyatlarını aşağıya çekmek için aldığı et ithalatını genişletme kararı da spekülatörleri durduramadı. Spakülatörler 50 kg’lık bir koç için bin lira gibi uçuk bir fiyat talep ediyor.

Spekülatörlerin bu kararın ardından harekete geçererek, şimdi de ‘İthal edilecek kurbanlıklar, domuz çiftliklerinde yetiştiriliyor.

Star Gazetesi’nin haberine göre, Hristiyan ülkelerden ithal edilen hayvanlardan kurbanlık olmaz. Deli danalı hayvanlarda ithal ediliyor’ iddiaları ile vatandaşların kafalarını karıştırmaya çalıştıkları öğrenildi. Konuyla ilgili Tarım Bakanlığı başta olmak üzere bir çok kamu kurumuna şikayet geldiği belirtildi. Bakanlık yetkilileri ise bu tür iddiaların tamamının asılsız olduğunu, ithal edilecek hayvanların yetiştirildiği çiftliklerden Türkiye’ye getirilişine kadar geçen tüm aşamalarının kontrol edileceğini kaydettiler.

MARKETLER DE ALMADI

Vekaletle kurban kesen dernek ve vakıfların ardından, her yıl kurban bayramında kurbanlık satışı yapan büyük marketlerin de, üreticilerle alım sözleşmesi yapmadığı ortaya çıktı. Üreticilerin, artan et fiyatlarını gerekçe göstererek, büyük marketlere yüksek fiyattan satış yapmak istediği, marketlerin de hayvanların ellerinde kalması endişesiyle sözleşme imzalamadıkları bildirildi. Bu çerçevede, küçük baş hayvanlar için kiloda 18-20 lira talep edildiği öğrenildi. Yetkililer, bu fiyatlarla 50 kg’lik bir koçun, vatandaşa ancak bin liradan satılabileceğini, bu fiyatlardan da kurbanlık satmanın adeta imkansız olduğunu bildirdiler. Bu nedenle, bazı marketlerin yurt dışından kurbanlık arayışına girdiği ifade edildi.
    hurriyet.com.tr

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

kimse et yiyemeyecek anlasıldı. saol dogan

3. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

doğan bey paylaşımınız için teşekkürler

4. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Fehmi bence kimse bu sene kurban alamayacak ;)

5. DoganBeq

valla mecbur herkes kesecek iki kesen bir keseçek meçbur

6. serhanbelli

serhanbelli Active Member Üye

Doğan ben kendi adıma konuşuyorum fiyatlar bu şekilde yüksek olursa ben kesmeyecem ;)

7. DoganBeq

kesersin lo allahın izniyle

8. guvercinurfa

dogan herkes senin gibi aga degil kesemeyen cok olur

9. DoganBeq

ne agasi ola benim nerem aga aga oglu olduk diye agamı olduk:D ben zügür agayım
    param yok wah wah pulum yok wah wah

10. guvercinurfa

gitlan altın üstün para:D

11. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

doğan azcık ümidim vardı sayende oda kalmadı :D:D

12. şafrakaragöz_6363

şafrakaragöz_6363 Active Member Üye

kırve cübbeli ahmet hocanın fetvası var onu izle :D

13. DoganBeq