2 kez yumurtladı 2 kez aynı sorun

Konusu 'Karşılaşılan Sorunlar' forumundadır ve sabani07 tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. sabani07

sabani07 Member Üye

selamün aleykum arkadaslar güvercinim iki kez yumurtalamasına ragmen yumurtalar sanki sogan zarı gibi incecik kabuksuz gibi cıkıyor bu durumdada hemen eziliyor neden böyle oluyor

2. ESKULAP

ESKULAP New Member Üye

kardeş guvercinin yeterince kalsıyum alamıyordur ben onlara kurumuş yumurta kabuğu artı duvarda oluşmuş eski kıraç kabuklarını yediriyorum

3. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

kuşlarınıza kalsiyum veriniz kum tuz şeker tavuk yumurtası kabukları gibi düzenli verirseniz bu sorun gidecektir ayrıca o kuşunuza vitamin takviyesi yapmanızda fayda olacaktır.

4. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Mineral ve kalsiyum eksikliginden kaynaklanan bir sorun yapman gereken tuz,kum,yumurta kabukları,güzel karışık yemler,kaliteli vitaminler,dogal besinlerle bu işi çözersin zamanla düzelir

5. tutu

tutu New Member Üye

minarel taşı kullan

6. sabani07

sabani07 Member Üye

tskler bugün biraz toprak yedirdim normal bahce topragi İNŞALLAH faydası olur yumurta kabugu felanda yedirdim

7. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

bir kereden bişe olmaz sürekli onlarında olması lazım kuşlarda taşlık denen bir sistem var taş yemese kum yemese yemi hazmetmiyor düzgün

Sayfayı Paylaş