şebap ile taklacı eşleşirmi

Konusu 'Şebab Güvercinler' forumundadır ve sabani07 tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. sabani07

sabani07 Member Üye

arkadaşlar elimde güzel şebaplar oldugu icin bu şebaplardan dişi olanı yada erkek olanı eşleştirmek istiyorum biliyorsunuz şebaplar biraz büyük kuşlar taklacıyı öldürürmü ikisini kutuya atacagım eşleştirmek icin şimdiden görüşlerinizi bekliyorum

2. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

Eşleşir ama kırma taklacı atar boşuna eşleme ırkları birbiri ile eşle

3. sabani07

sabani07 Member Üye

fehmi arap kuş ile cakmaklı bi kuşu eşleştirmek istiyorum fakat bir arkadaş arap kızıyor dövebilir öldürede bilir dedi kuşu karamsar kaldım eşleştirmedim acaba öldürürmü arap dişiyi yorumlarınızı bekliyorum birde eşleştirmek icin net olarak ne yapmamız gerekiyor yazarsan sevinirim

4. guvercinurfa

Arapla çakmaklıyı eşleme yavru iyi bişe çıkmaz boşa ırkı bozmuş olursun. Birbirini öldürme söz konusu olmaz. Çift etmek çok kolay dişi erkek birbiri önünde yakınlaşma yapar veya yapmaz diyelim erkek kuş sürekli ötüyorsa dişide sürekli kuyruk açıp ötüyorsa zilif verme diyoruz ozaman telli kapalı güvercin sandıgına hapsederiz yemden yeme bırakırız ayrıca aradada uzun süre hava alması için hapsetmeyiz gezmelerini tanırız başbaşa bırakırız geniş yerlere birbirlerini tanısınlar diye onlar bir kaç gün içerisinde çift olurlar.

5. sabani07

sabani07 Member Üye

arapla ne eşleştireyim o zaman? bilemeyiz ALLAH ın takdiri belki güzel kuş veriri ALLAH beyaz la arap eşleştirsem o zamanda ala cıkar herhalde ALLAH bilir ama tavsiyelerin nelerdir arapla hangi renk kuşu eşleştireyim

6. guvercinurfa

arapla arapı eşle kardeş beyazla beyazı miski ile küren eş olur mesela ama arapla miski olmaz. cakmaklı ile miskide olmaz ama cakmaklı ile göv olur.bunların kombinasyonları var.

7. sabani07

sabani07 Member Üye

tsk fehmi

8. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

Eşleştirme kardeş ırkı ırkla eşle

Sayfayı Paylaş