İspir güvercin resimleri

Konusu 'Küme ve karışma kuşları' forumundadır ve guvercinurfa tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. guvercinurfa

guvercinurfa Well-Known Member Yönetim Üyesi

2. guvercinurfa

3. guvercinurfa

4. guvercinurfa

5. guvercinurfa

6. guvercinurfa

7. guvercinurfa

8. guvercinurfa

9. guvercinurfa

10. guvercinurfa

11. guvercinurfa

12. guvercinurfa

13. guvercinurfa

14. guvercinurfa

15. guvercinurfa

16. guvercinurfa

17. guvercinurfa

18. guvercinurfa

19. harala79

harala79 New Member Üye

Sevgili dostlar filo güvercinlerinde çok yeni olduğum için merak ettiğim bir kaç husus var.
    1-İspir ırkında klasik pullu işlemeli renk haricinde renkler mevcutmudur?
    2-Eğer mevcut ise örneğin siyah bir ispir ile Bağdadi ırkını birbirinden nasıl ayırt edebiliriz.
    3-İspir ırkında gaga yapısı olarak hangisi makbuldür.Küt gagamı yoksa uzun gagamı?
    4-Orjinal İspir ırkının örneğin 20-30 belki daha eskiden görüntüsü standartları nasıldı.Şu andaki İspirlerden farklımıydı
    5-Şu anda bu ırkın kanına ,bağdadi kanı veya diğer ırklardan karışma seviyesi nedir...

Biraz uzun oldu lakin İspir ırkına çok merak saldım,bir iki takım almadan araştırıyorum ve alacağım takımların orjinal olmasını çok istiyorum.Bu sebeple halen cevap aradığım sorular bunlardır.Saygılarımla.

20. guvercinurfa

1- Eskiden ispir fındık burunlu dolgun burunlu lacivert mavisi böyle asfalt koyulugunda parlak sırtı balık gibi parlardı güneşte öyle ispir kalmadı şimdi her çeşiti var kırıla kırıla hepsine ispir diyorlar. Makbul olan koyu maviye yakın pullu döşü iyi beyaz sırtı parlayacak resimlerde öyle olanlar var
    2-Şuan her siyaha ispir diyorlar ne yazıkki siyah ispir oldugunu ya üreticiden aldıgında görür alırsın yada çok iyi anlarsan ispirden tahmin edersin genelde siyah ispire dikkatli bakıldıgında boyun mevşeleri parlak yeşilimsi gözler kırmızı gaga siyah ve kalındır. Sırtında iyi bakıldııgnda ispir pul işareti oluyor bazılarında.
    3-Buruna gelince 5lik çivi 10 lik çivi gibi olduğunu söyleyip hava atan çok var İspir orta burun olmalı ister uzun olsun ister kısa kafası posta gibi olmayacak kalın siyah burunlu küt olacak dolgun olacak
    4-Eski ispirler fındıktı kuyruk beyazı alacalısı keşpiri müsevveyi yoktu hepsi ufak orinalde kırarak büyüttüler.
    5-Bağdadı ve diğer ırkların kanı girmesi %200 kardeş resmen içine ettiler kaba tabirle

harala79 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş