İŞ YERİNDE HEM OTO TAMİRİ YAPIYOR, HEM DE GÜVERCİN BESLİYOR

Konusu 'Basında güvercin' forumundadır ve ZEYNAL YÖRÜK tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

Bitlis'in Ahlat ilçesinde oto elektrik tamirciliği yapan Özcan Işık atölyesinde bir yandan arabaları tamir ederken, öte yandan yaptığı özel dolabında güvecin besliyor.

Ahlat'ta 12 yıldır oto elektrikçilik yapan Özcan Işık, güvercin merakının yaklaşık 10 yıl önce başladığını söyledi. İşyerinde ekmek parasını kazanırken, güvercinlerini de ihmal etmediğini anlatan Işık, "Kuş sevgisini anlatamam, çok farklı bir şey. Bu merakım ya işimden ya da güvercinlerimden olmamı gerektiriyordu. Ben her ikisinden de olmadım.

Ne yapmam gerektiğini uzun uzun düşünürken, dükkanım da güvercinlerime uygun bir kulübe yapmak aklıma geldi. Ben de yaptım. Önce yadırgandım, sonra herkes alıştı. İş yerimi açtığımda onları yemler ardından işime bakarım. İş yerine gelen müşteriler kısa bir şaşkınlığın ardından hemen alışıyorlar. Ben işimi yaparken müşterilerim de güvercinlerimle meşgul oluyor.

Güvercinler ilgi istediği için biraz daha fazla onlarla vakit geçirmek lazım. Dışarıya bırakmak, uçurmak gerekiyor. Zamanınım çoğu iş yerimde geçtiği için güvercin merakımı için en uygun yerin çalışma mekanımın olduğunu düşündüm. Sonuçta bir hayvan ama can taşıyor. İlgilenmek lazım. Ayrıca iş yerime gelen müşterilerin ilgisi de fazla, bazen onlara bırakıyorum güvercinlerimle ilgileniyorlar. Yemlerini sularını veriyorlar. Şuana kadar olumsuz bir tepki olmadı. Sonuçta insana da, topluma zararsız bir hayvan. Ben oto tamircisiyim her gün araçların elektrik aksamlarını tamir ederek rızkımı çıkarıyorum. Arabalardan vazgeçerim ama güvercinlerimden vazgeçemem" dedi. Güvercinlerinin bir kısmının yavrulama dönemi geldiğini, üşümesinler diye elektrikli soba kullanarak onları ısıttığını anlatan Özcan Işık, Adana, Posta, Paçalı, Taklacı ve Süslü olmak üzere 5 güvercin çeşidini beslediğini de sözlerine ekledi.

2. gökhan coşan

gökhan coşan New Member Üye

kuşculuk budur işte. eline sağlık...

3. hacibes

hacibes New Member Üye

guvercin besleme aliskanligi yokmu anasini satim her yerde beslettirir adama :) ben balkonlarda az mi beslemedim her yerede alisiyor

4. tanerermec

tanerermec New Member Üye

he yav bu güvercin aslında kötü bi alıskanlıkmı ne adamlar sigara alkol uyusturucu herseyi bırakıyolar biz bi kusculugu bırakamıyoz ama bugun sanslı günümdü 2 tane tuttum...

5. ZEYNAL YÖRÜK

ZEYNAL YÖRÜK Konuk Konuk

işte agalar. güvercin merakı çok güzel bişey. sıtres felan hıcbırsey kalmıyor ınsanda

urfalıserhat63 bunu beğendi.
  6. AHMET ESEN

AHMET ESEN Active Member Üye

burdada bir abimiz var oda demir doğramacı dükkanda kuş besliyor özel kafesler yapmış doldurmuş ğüvercini :D
    hastalık kelimesi az kalıyo tam bir bağımlılık bu güvercinler..

7. exselans

exselans New Member Üye

güvercin aşkı işte....

8. urfalıfatih

urfalıfatih Active Member Üye

paylaşım için teşekkürler

9. urfalıserhat63

urfalıserhat63 Active Member Üye

Paylaşım için teşekkür ler abim

Sayfayı Paylaş